Premium Cream Puff
October Flavour
Chocolate
Thank you so much for all your orders!
Next Pickup date
Sunday, October 18th
Monday, October 19th
Pre-orders are now open
Price
• Box of 6: $15.5 🎁
• Box of 9: $22🥂
Let’s turn your sweet thoughts into a tangible gift for the people you care about!
The Story Behind Our Cream Puffs…
Have you ever wanted to bring a little treat to a kids' playdate or surprise your hardworking coworkers at the office, but hesitated because buying ten $7–$8 pastries just doesn't fit the budget? We completely understand that feeling.
That is why Tamae, rather than Chef David, came up with the recipe and concept for this special Sunday, Monday-only Cream Puff Set. We wanted to create a thoughtful, delicious treat that allows you to share your appreciation without compromising on quality or affordability.
Our special cream puffs are packed to the brim with a rich, velvety custard made exclusively with 100% egg yolks.
To keep this community pricing possible, these are available only in pre-packed boxes—no individual sales.
⚠️ Important Ordering Details:
• Quantities are strictly limited.
• Pickup is every Sundays & Mondays at Fat Dragon Eatery.
• Pre-orders close on the Thursday night for Sunday pickup and Friday night for Monday pickup.
• Online preorder ONLY.
In-store availability varies by day.
Check our Instagram for daily updates!
Frequently Asked Questions
-
No, they are available for online preorder only. In-store availability varies by day. check our Instagram for daily updates.
-
No, they are available for pickup only at Fat Dragon Eatery.
-
Preorders close on Thursday night for Sunday pickup and Friday night for Monday pickup. Pickup is available on Sunday between 9am-3pm and on Monday between 8am-3pm.
-
Please enjoy them on the same day as your pickup for the best taste and texture.
-
$15(tax inc.) for a box of 6 and $20(tax inc.) for a box of 9. In-store items are $3.25 each. Availability varies by day, so please check our Instagram for daily updates.
-
No, they are sold in sets only. We sell them in boxes of 6 and 9 to keep the price as low and affordable as possible for our community. In-store items are $3.25 each. Availability varies by day, so please check our Instagram for daily updates.